O mně


Píši odmala. Můj první uveřejněný text - rozhovor s Petrem Mukem - vyšel v dnes již neexistujícím deníku Telegraf. A od té doby se to se mnou táhne... Pro klienty texty nejen píši, ale i edituji a opravuji. Ráda tvořím i své vlastní věci. Jsem autorkou několika knih a psaní mě provází celý život.

Na volné noze podnikám od roku 2015. Předtím jsem 15 let pracovala jako šéfredaktorka v nakladatelství kalendářů a diářů Presco Group. Díky tomu umím kalendář či diář také redakčně připravit.

Důvěřují mi i "velcí hráči"

S tvorbou, korekturami i obsahovým marketingem pomáhám soukromým podnikatelům, malým firmám i velkým značkám. Pracuji pro kosmetickou firmu Golden Line, Cinema Time, pořadatele největšího letního kina v České republice, MultiSport, PRESCO GROUP, Modrou pyramidu či Vessan Reality.

Co mě baví

Když nepracuji, hodně čtu. Nejen beletrii, ale i odborné články a knihy z oblasti copywritingu, SEO a obsahového marketingu, tedy oborů, které se staly mou vášní a v nichž se pravidelně vzdělávám. I proto jsem se zúčastnila SEO školení u Pavla Ungra a SEO workshopu u agentury Robert Němec.

Kromě psaní se zajímám o feng šuej a mám ráda zvířata (pravidelně přispívám na zvířata v nouzi a v útulcích). Energii mi dodává léto, zima na horách, jóga, badminton, hořká čokoláda a samozřejmě má rodina.

Editorka

Jako editorka jsem stála u vzniku exkluzivní fotografické publikace Petera Nagye Book 1 (vyd. PRESCO GROUP) a také jsem redigovala několik kuchařek pro Ottovo nakladatelství.

Novinářka

Nevytvářím jen prodejní texty. Už řadu let píši články, rozhovory i příběhy pro tištěné a online magazíny (např. Naše kočky, Tina, Překvapení, Čas na lásku, www.neviditelnypes.cz, www.chytrazena.cz či www.femina.cz). Od roku 1994 jsem členkou Syndikátu novinářů ČR.

Spisovatelka

Nejvíce se odreaguji při psaní básní, povídek a románů. Při psaní románů používám pseudonym inspirovaný mým dědečkem, spisovatelem a novinářem Alfonsem Sedláčkem. Ten své povídky psal a vydával pod uměleckým jménem Martin Symer.

Vydané knihy

2013 - sbírka básní Soukromý herbář (nakladatelství Alfa-Omega). Sbírka obsahuje mimo jiné verše, které zvítězily v literární soutěži rozhlasového Mikrofóra a které Mirek Kovářík představil ve svém pořadu Zelené peří v divadle Rubín.

2013 - román pro dívky Angela (vydavatelství Akcent), vydaný pod pseudonymem Martina Symerová.

2016 - sbírka povídek Nechoď pryč (nakladatelství Alfa-Omega)

2018 - e-kniha Deník milenky (E-knihy jedou), vydaná pod pseudonymem Martina Symerová.