Můj příběh

Jak to začalo

V dětství mě bavilo čtení knih a milovala jsem psaní příběhů. Už tehdy jsem se chtěla stát spisovatelkou. Možná to bylo tím, že jsem vyrůstala ve tvůrčím prostředí, dědeček byl spisovatel a maminka psala příběhy a básničky pro děti. Psaní mi dávalo vždycky energii, možnost zapomenout na realitu a vytvářet si svou vlastní.


 První kniha

Vypadá to, že sny se plní. Protože dnes jsem autorkou několika knih (první, román pro dívky Angela, vyšel v roce 2013) a expertem na copywriting a korektury.


 
Před pár lety bylo všechno jinak

Vystudovala jsem střední ekonomickou školu a v 18 letech nastoupila jako asistentka do nakladatelství odborných časopisů. V té době jsem také začala psát své první články a rozhovory do novin a časopisů. O dva roky později jsem udělala konkurz na místo redaktorky do nakladatelství kalendářů a diářů Helma.


 Zpátky do školy

Cítila jsem ale, že mi chybí to správné vzdělání, a tak jsem začala studovat vyšší odbornou školu publicistiky. Otevřela se přede mnou úplně nová přihrádka s filozofií, náboženstvím, dějinami literatury, tisku, masmédií a tvůrčího psaní.


 
Práce nad hlavu

Po absolutoriu jsem nastoupila jako šéfredaktorka do nakladatelství kalendářů a diářů Presco Group. Práce mě bavila, naučila jsem se redakčně připravit kalendář, včetně výběru fotek, poznala spoustu zajímavých lidí a také jsem editovala exkluzivní fotografickou publikaci Petera Nagyho Book 1. V redakci jsem ale trávila stále více času, často jsem pracovala i po večerech a víkendech, až práce postupně úplně pohltila můj volný čas.

Začátek podnikání

Po mateřské jsem se rozhodla udělat změnu - pracovat tak, abych měla více volného času, a zároveň se mohla věnovat tomu, co umím nejlépe - tedy psaní, ale i korekturám. A tak jsem od roku 2015 na volné noze.


 Učím se od těch nejlepších

V posledních letech jsem absolvovala několik kurzů a školení v oblasti copywritingu (online kurz Jak přepsat web od Michaely Weikertové a konzultace u Anny Sálové z Content Wizards) a SEO (SEO školení u Pavla Ungra, SEO workshop u agentury Robert Němec). Neustále se vzdělávám a učím se od těch nejlepších.

Svoboda

Byla to dlouhá cesta, ale díky ní už několik let dělám práci, která mě naplňuje. Navíc pracuju, kdy chci, a když nepracuju, mám čas na rodinu a své koníčky.


 


Pomáhám uspět

S psaním textů a korekturami pomáhám soukromým podnikatelům, malým firmám i velkým značkám. Mám svůj stálý okruh klientů, což jsem si na začátku svého podnikání neuměla představit.

Co mě baví

Když nepíšu, hodně čtu. Nejvíc seale odreaguju při psaní básní, povídek a románů. Také mě pořád baví dělat rozhovory se zajímavými a inspirativními lidmi. Kromě psaní se zajímám o feng šuej, jógu a mám ráda zvířata (pravidelně přispívám na zvířata v nouzi a v útulcích).

 

Ebook ZDARMA

Své několikaleté zkušenosti z podnikání jsem shrnula do e-booku Copywriting - 10 kroků k lepším textům, který si můžete již brzy ZDARMA stáhnout, a udělat tak první krok k restartu vašeho podnikání.  Vydané knihy

2013 - sbírka básní Soukromý herbář (nakladatelství Alfa-Omega). Sbírka obsahuje mimo jiné verše, které zvítězily v literární soutěži rozhlasového Mikrofóra a které Mirek Kovářík představil ve svém pořadu Zelené peří v divadle Rubín.

2013 - román pro dívky Angela (vydavatelství Akcent), vydaný pod pseudonymem Martina Symerová.

2016 - sbírka povídek Nechoď pryč (nakladatelství Alfa-Omega)

2021 - román Kaleidoskop lásky (nakladatelství Naše vojsko)