Co číst v létě?

06.07.2019

Sláva - Tilly Bagsawe

Máte vybrané knihy na léto? Rozhodla jsem se zařadit do blogu i recenzi na jednu z knih, kterou jsem právě dočetla a jako oddechové čtení ji mohu na léto s klidem doporučit. Vlastně nejen na léto.

Na začátku příběhu se ocitneme v Hollywoodu. Sabrině Leonové, navenek namyšlené a drzé, uvnitř však citlivé dívce přijde po návratu z protialkoholní léčebny nabídka, jaká se neodmítá. Role Cathy v Bouřlivých výšinách. A co víc, režisérem filmu má být slavný Dorian Rasmirez. Pro ni je to možná poslední šance poté, co si nevhodnou rasistickou poznámkou zavřela pomyslné dveře Hollywoodu. A pro samotného Doriana, který prochází tvůrčí i manželskou krizí, je film možná poslední možností, jak získat peníze na údržbu nákladného hradu v rodném Rumunsku a také nákladného života své ženy. Doufá, že když film bude úspěšný, zachrání své manželství. Natáčení filmu představuje naději i pro Letitii Creweovou - pokud pronajme filmařům Loxley, sídlo v rodné Anglii, získá tak prostředky na jeho záchranu. Jenže na scéně se nečekaně objeví pravý majitel Loxley, Jago, bratr Letitie, a vše se poněkud zkomplikuje.

Jenže to by nebyla Tilly Bagshawe, aby vztahy nechala rozehrané v celé knize jako na začátku. Příběh nemá jednu ústřední postavu, hrdinů, kterým divák může fandit, je hned několik a všechny spojuje natáčení Dorianova filmu. Bouřlivé výšiny jsou šancí i pro hollywoodského krasavce Viorela Hudsona, který část svého dětství prožil jako sirotek ve zchudlém Rumunsku. Sabrina touží po Viorelovi, ten se však vztahu v době natáčení zpočátku brání. Navíc ho něco přitahuje k majitelce Loxley, Tish, která mu připomíná matku a v jejímž synovi Abelovi vidí Viorel sám sebe. Navíc oba dva spojuje, jak se později ukáže, i rodné Rumunsko, kde Tish pomáhá sirotkům. A Doriana začne navzdory počáteční averzi přitahovat krásná Sabrina...

Název knihy je příznačný. Jaké to je být slavný, ví moc dobře Sabrina, Viorel Hudson, Dorian Rasmirez a po slávě touží i Rasmirezova žena. Atraktivní prostředí filmové branže, Hollywood, tradiční britské rodinné sídlo a hrad v Rumunsku - to jsou kulisy románu úspěšné britské autorky Tilly Bagshawe. V textu nechybí poetická přirovnání a autorka má v záloze i řadu vztahových zvratů a mistrně napsaných dialogů - koktejl namíchaný pro čtenáře má jako vždy lehkou příchuť romantiky. Knihu vydalo nakladatelství BB/art v roce 2012.
Jarka Nováková je expert na copywriting a korektury a také spisovatelka milující příběhy. Díky této kombinaci už 6 let úspěšně pomáhá podnikatelům nastartovat a rozvíjet jejich byznys pomocí textů.