21 webů, které byste měli navštívit, pokud chcete být lepšími copywritery

05.08.2023

Copywriting se můžete učit v placených kurzech, anebo studovat zdarma na internetu. Webů, kde najdete jako copywriteři inspiraci, je celá řada. Do této TOP 21 jsem vybrala ty, které mám ráda a kde se můžete inspirovat a vzdělávat nejen v copywritingu, ale i souvisejících oborech – obsahovém marketingu, SEO, linkbuildingu a využití umělé inteligence při psaní.

1. Stefan Georgi

Stefan jedním z nejlepších textařů ​​ na světě a copywritingem si už vydělal přes 1 miliardu dolarů. Vyvinul vlastní metodu na psaní prodejních textů a nezabývá se jen copywritingem, ale je i velmi úspěšným podnikatelem. Můžete sledovat jeho podcasty, videa na Youtubu nebo se přihlásit k odběru newsletteru, kde sdílí své know-how.


2. Alex Cattoni

Copywriterka, mentorka, podnikatelka a autorka několika knih. Je zakladatelkou projektu Copy Posse, kde učí studenty z celého světa copywriting. Na svém Youtube kanálu vzdělává více než čtvrt milionů uživatelů.

3. Copyblogger

Projekt textaře, cestovatele a podnikatele Briana Clarka. Na webu najdete velké množství informací týkajících se obsahového marketingu, copywritingu i SEO.

4. Dan Lok

Úspěšný čínsko-kanadský podnikatel, mentor, copywriter a influencer. Část svého know-how sdílí zdarma prostřednictvím článků a videí.

5. Kate Toon

Australská copywriterka, mentorka a SEO konzultantka. Pořádá SEO kurzy a kurzy zaměřené na copywriting, hodně informací poskytuje zdarma.

6. Copyhackers

Světově proslulá marketingová firma a také stránka, kterou založila kanadská copywriterka a influencerka Joana Wiebe.

7. Neil Patel

Neil Patel je spoluzakladatel společností Crazy Egg, Hello Bar, Stride a KISSmetric a sloupkař HubSpotu. Pomáhá zvyšovat příjmy společnostem jako Amazon, NBC, GM, HP a Viacom. Na jeho blogu se můžete vzdělávat v SEO, copywritingu, obsahovém marketingu i PPC.

8. Jacob McMillen

Britský copywriter, který se zaměřuje na vzdělávání začínajících copywriterů. Věnuje se i SEO, využití CHAT GPT a řadu hodnotných informací sdílí zdarma.


9. Copywrite Matters

Stránky australské copywriterky Belindy Wiever, kde najdete skvělé články a tipy na psaní.

10. Amy Harrison

Inspirativní blog britské copywriterky a konzultantky, původně scenáristky, byste si neměli nechat ujít.  Amy nabízí také koučovací a copywritingové služby pro firmy a programy na vzdělávání copywriterů.

11. Otto Bohuš

Copywriter, který se proslavil trilogií Pište jako copywriter. V současné době vede školu pro copywritery Škola mistrů textu a pořádá semináře zaměřené na využití umělé inteligence v copywritingu.

12. Roman Věžník

Jeho newsletter Milej zlatej si zamilujete. Můžete se u něj inspirovat jak v psaní, tak v cenotvorbě.

13. Obsahová agentura

Na blogu Obsahovky najdete nepřeberné množství článků o copywritingu i SEO. Můžete si přečíst i případové studie nebo poslouchat podcasty. Pořádá také placené webináře a kurzy.

14. Včeliště

Včeliště je marketingová agentura, která pomáhá firmám s obsahem a marketingem. Její blog je skvělým zdrojem informací pro začínající i zkušené copywritery.

15. Ingrid Dach

Podnikatelka, copywriterka, mentorka a autorka copytypologie DACH. Ingrid učí nejen psaní prodejních textů, ale také jak prodávat online produkty.

16. Visibility

Slovenská marketingová agentura. Ve svém online magazínu zveřejňuje spoustu článků o copywritingu, SEO, obsahovém marketingu, linkbuildingu i online podnikání.

17. Ondřej Ilinčev

Přestože je Ondřej UX designér a CRO expert, na jeho blogu najdete i články věnující se psychologii prodeje nebo psaní textů.

18. IncomeDiary

Společnost založená Michaelem Dunlopem pořádá vzdělávací kurzy a její blog je skvělým zdrojem inspirace. Můžete si tam přečíst články o podnikání, blogování a psaní webových textů.

19. Bára Hlavicová

Copywriterka, která si říká Komuniké, na svém blogu pravidelně zveřejňuje články o psaní prodejních a webových textů.

20. WGMI Media

Nechcete zůstat jako copywriteři pozadu a chcete se naučit používat umělou inteligenci při psaní? Na těchto stránkách najdete spoustu rad, jak správně s CHAT GPT komunikovat.

21. Michaela Weikertová

Na jejím webu si můžete zdarma stáhnout e-book 365 copy tipů, ve kterých najdete spoustu praktických rad týkajících se psaní prodejních a webových textů.


Máte také své oblíbené stránky o copywritingu nebo copywritery, které sledujete? Sdílejte je s ostatními v komentářích.